דף הבית >> מסעות לפולין >> תכנית מסע לפולין
 
מסע לפולין
המסע לפולין הוא מסע אל העבר, אל ההיסטוריה היהודית, אל ההיסטוריה האנושית, אך לא פחות מכך מסע אל נפש האדם, אל בחירותיו, אל ערכיו, מסע אל העתיד.
זהו מסע 
המאפשר להתקרב ולהתחבר אל זכרה ומורשתה של תרבות יהודית בת מאות שנים אשר אם נמצא לה מקום בליבנו-פנימה לא יכבה נרה.
זהו מסע המזמן שאלות אוניברסליות על טבע האדם, על שייכות וזהות, על תרבות, על מנהיגות, על אומץ ואחריות, על בניין עם.
זהו מסע המעמיד בפני כל אחד המוכן לפתוח ראש ולב שאלות על יכולת עמידתו שלו, על חוסנו המוסרי, על דמותה של החברה בה הוא חי.
המסע מיועד לכל בעל עניין וקיומו מותנה במספר הנרשמים.
הקבוצה תהייה בת 30-25 משתתפים.

המסע בהדרכת עידית פרי. 
יעד תאריכים עלות
פולין 10 ימים 4-13 ביולי 2017 6700 ש"ח עלות לאדם בחדר זוגי.
תוספת לאדם בחדר בודד- 1180 ש"ח.
פולין שבועיים כולל הצפון
הסיור כולל את גדנסק והאגמים המזוריים.
15-29 באוגוסט 2017
 
9380 ש"ח עלות לאדם בחדר זוגי.
תוספת לאדם בחדר בודד- 1180 ש"ח. 

תכנית מסע 4-13 ליולי 2017
משך הסיור 9 לילות עשרה ימים

יום שלישי 4.7.2017

בשעות הבוקר ולאחר לילה ללא שינה, ננחת בוורשה ונשים פעמינו לקרקוב. נקדיש את הנסיעה להכרות ראשונית עם מדינת פולין. לקראת שעות אחר הצהריים נגיע לקרקוב ונתחיל את היכרותנו עם ההיסטוריה הפולנית ושימור הזכרון הפולני, נסייר בארמון הוואוול, קודש הקודשים הפולני ומקום משכנם של מלכי פולין, אנשי הדת, גיבורים לאומיים וגיבורים תרבותיים. נערוך הכרות ראשונית עם נהר הויסלה הזורם לכל אורכה של המדינה ונטעם מאגדות המקום. בשעות הערב נגיע למלון בו נישן שלושה לילות.
לינת לילה בקרקוב.
 

יום רביעי 5.7.2017

נפתח את היום  ברובע היהודי הקסום - קאז'ימיז'. זה הרובע בו התפתחה הקהילה היהודית במשך 400 שנה. הרובע משופע בשרידים המספרים את סיפור הקהילה, משובץ במסעדות ובתי קפה וכולו משקף נאמנה כיצד ישן נושק לחדש.
מרובע קאז'מיז' נעבור לרובע פוֹדגוּזֶ'ה – אזור הגטו, לשמוע על גורלה של הקהילה היהודית בימי מלחמת העולם השנייה.
זה הזמן לרדת לעיר העתיקה, המשובצת בבניינים עתיקים המשמרים את עברה של קרקוב כעיר ססגונית ומיוחדת. נסייר בכיכר הצבעונית, בשוק הבדים ההומה, ונאזין לקול החצוצרה...
לאחר התאווררות קלה, ארוחת צהריים וזמן חופשי נמשיך למחנה פלשוב הסמוך לקרקוב רבים מבני הקהילה היהודית עברו במחנה זה. הביקור במחנה כשעה וחצי.
בסיומו של יום עמוס זה נשמע את סיפורן של תנועות הנוער המקומיות והמרד יוצא הדופן שהתרחש ברחובות העיר בדצמבר 1942.
לינת לילה בקרקוב.

יום חמישי 6.7.2017

כשעה ורבע נסיעה מערבית לקרקוב שוכן מחנה הריכוז אושוויץ 1 ובמרחק של 3 ק"מ ממנו נמצא מחנה ההשמדה בירקנאו. היום כולו יוקדש לסיור בשני המחנות.
לינת לילה בקרקוב.
 

יום שישי 7.7.2017

נקדיש יום זה ברובו לתיור בילוי והנאה. נצא מקרקוב דרומה להרי הקרפטים ולעיר זַקוֹפָּנֶה. בדרך נבקר בעיירה המקסימה רָבּקַה ונשמע את סיפור המקום, בו היה בית ספר לשוטרי אס-אס. נמשיך "להתגלגל" דרומה לזקופנה. האזור כולו תיירותי, משופע ביערות ואתרי נופש. נטייל בנוף המקסים של הרי הטטרה ולאחר מכן נתאוורר במדרחוב הססגוני המקסים של העיר. נחתום את היום בביקור קצר בבית היתומים של לנה קיכלר ונשמע את סיפורה.
ניגש למלון, למנוחה והתרעננות ונחתום בקבלת שבת וארוחת ערב.
שבת שלום.  
לינת לילה בזקופנה.

יום שבת 8.7.2017

היום נסייר בשביליה של יהדות גליציה. הסיור בדרכים הכפריות ילווה בשיר, סיפור חסידי, תמונות נוף וסיפורי מקום. נהיה בטָרנוֹב וזְבְּליטוֹבְסְקָה גוּרה, ומקומות נוספים. העיירות ריקות כיום מיהודים. נשמע בכל אחת מהן את המייחד אותה. נעמוד על המגוון הרחב והזרמים הרבים שהיו קיימים ביהדות פולין, על החסידות, על היצירה התרבותית, המטען הרוחני וכמובן גם חיי היומיום. לעת ערב נגיע ללובלין. 
לינת לילה בלובלין.

יום ראשון 9.7.2017

בשעות הבוקר נערוך סיור קצר בעיר העתיקה של לובלין. לאחר מכן ניסע למחנה ההשמדה מיידנק הסמוך ללובלין. חלקים רבים במחנה נשארו כשהיו וניתן ללמוד מאתר זה על החיים במחנה כקורבנות, כמרצחים ולהעלות את הדילמות השונות המלוות את התקופה. אחר הצהריים ניסע מערבה,  ונגיע לעת ערב לוורשה.
ביום זה ארוחת ערב עצמאית ליד המלון, הנמצא במרכז העיר.
לינת לילה בורשה.
 

יום שני 10.7.2017

היום מוקדש לנוכחות היהודית בוורשה ולחיים בגטו.
וורשה היא היום עיר מודרנית ותוססת ולא קל למצוא את השרידים מתקופת המלחמה. נתחיל ברחוב פרוּז'נה המיוחד. זה הרחוב היחיד שנשתמר בשלמותו מהעת ההיא. ניתן לחוש בו את הזמן שחלף. נעבור דרך התיאטרון היהודי אל בית הכנסת נוז'יק.
לאחר הכרות קצרה עם וורשה היהודית לפני המלחמה נערוך סיור באזור הגטו. הסיור ילווה במפות ועדויות ויחד ננסה לשחזר ולבחון את החיים בתוך הגטו, היחסים עם הפולנים בתקופת הכיבוש והדילמות הסבוכות שליוו את היודנראט באותה תקופה.
במידה ומזג האויר יאפשר זאת, נתענג על סיור בגני שופן ונסיים את החלק הראשון של היום באוּמשלָגפלאץ – כיכר השילוחים של גטו וורשה שהייתה תחנת החיים האחרונה של יהודי וורשה. משם נשלחו הקורבנות למחנה ההשמדה טרבלינקה.
לאחר הפסקת צהריים במלון המיועדת לארוחת צהריים עצמאית ומנוחה נצא לקראת ערב לסיור בעיר העתיקה של וורשה ולארוחת ערב באחת המסעדות במקום.                           
(בימים בהם נשהה בוורשה ייתכנו שינויים בסדר האתרים)
לינת לילה בוורשה.

יום שלישי 11.7.2017

נסע  לטרבלינקה שהיה אחד ממחנות "מבצע ריינהארד". בטרבלינקה הושמדה מרבית קהילת יהודי וורשה. אורך הסיור כשעה וחצי.
מטרבלינקה נמשיך לעיירה טיקוצ'ין הנמצאת במרחק נסיעה של שעה וחצי לכיוון מזרח. סיפור העיירה מאוד מיוחד ושווה להרחיק עד שם. הביקור בטיקוצ'ין נותן לנו אפשרות להציץ אל השטעטל שכולנו מתגעגעים אליה ועליה בסיפורים, בשירים ובשורשים.
לינת לילה בורשה.

יום רביעי 12.7.2017

נפתח את הבוקר בביקור בבית הקברות היהודי בוורשה. זהו אחד מבתי הקברות היהודיים הגדולים  בעולם. השוטטות בין הקברים חושפת בפנינו את סיפור הקהילה על כל גווניה. נפגוש שם אנשים בעלי שם כמו י.ל.פרץ, אנסקי, אם-התיאטרון-היהודי אסתר רוחה קמינסקה ואחרים.
נמשיך לבית היתומים של יאנוש קורצ'אק. זו הזדמנות להכיר את משנתו החינוכית על רקע אותה תקופה, ללמוד על זהותו המיוחדת כיהודי פולני ועל יחס החברה הסובבת אליו.
בשעות הצהריים נגיע למלון להפסקת צהריים ארוכה המיועדת גם לקניות, והתאווררות.
לאחר מכן נסייר באחד הגנים המרהיבים בעיר.
לינת לילה בורשה.

יום חמישי 13.7.2017

את הבוקר כולו נקדיש למרד גטו וורשה, דרך סיור ב"מסלול הגבורה". נבחן את התפקיד המיוחד שלקחו על עצמן תנועות הנוער בזמן המלחמה ובעיקר את סיפור המרד הגדול ביותר בהיסטוריה של מלחמת העולם השנייה – מרד גטו וורשה. נעסוק בדילמות שליוו את האנשים הצעירים האלה, בָּיחד שלהם, בָּיחס לא"י, ברעיון המרד על כל מרכיביו, ובמהלך המרד עצמו. נסייר במוזיאון היהודי החדש.
בשעות אחר הצהריים נעבור בכיכר שלושת הצלבים, באנדרטת קטין ובאנדרטת המרד הוורשאי בו לקחו שרידי הלוחמים ממרד גטו וורשה. שם נקדיש את הזמן לשחרור, לארגון הבריחה וההעפלה והעלייה לארץ.
בערב נסיים את המסע בארוחת ערב חגיגית במיוחד.
משם נמשיך לשדה התעופה. הטיסה חזרה בשעה 22.30.
ייתכן והטיסה תהיה ביום העשירי בבוקר ואז ייתכנו שינויים בתכנית.
 
 
עוד פרטים שכדאי לדעת
 • ביקור במקומות נוספים בחיפוש אחר שורשים אישיים- במידה ויש שורשים אישיים במקומות אליהם לא תגיע הקבוצה, ומקומות אלה אינם מרוחקים יתר על המידה מהמסלול, ניתן לעזוב את הקבוצה לחלק מן היום ולנסוע באופן עצמאי. אני דואגות למונית ונהג שידע לעזור לכם למצוא את מבוקשכם ולהחזירכם אלינו להמשך היום. אם המקום בו תרצו לבקר רחוק יותר כדאי לשקול לבוא יומיים קודם או להישאר ליומיים נוספים. אתם מוזמנים לפנות אלי להתייעצות ואעזור כמיטב יכולתי.
 • חברת הנסיעות- כל סידורי הקרקע והטיסות נעשים על ידי חברת הנסיעות הלל טורס שמתמחה במסעות לפולין ומזרח אירופה, והיא גם זכיינית של משרד החינוך, הצבא והמשטרה במסעות אלה. החברה היא הקובעת את עלות המסע וכל סידורי התשלום נעשים מולה ובאחריותה ("הלל טורס", בן יהודה 62 תל אביב 63431, 03-5253858  03-6216300 ולבקש את גבי).
 
   

להלן פרטי התמחור
 • טיסה תל אביב ורשה  ורשה תל אביב – אל על.
 • מס נמל, מס בטחון, היטל דלק. 
 • כניסות לאתרים ע"פ התוכנית.
 • 9 לילות אירוח בבתי מלון דרגת תיירות טובה על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • 8 ארוחות ערב חמות במלון או מסעדה.
 • 2 ארוחות צהריים ארוזות.
 • מים מינרלים באוטובוס.
 • אוטובוס מערבי צמוד לימי הסיור.
 • מלווה פולנייה צמודה לימי הסיור.
 • רופא                    
 • מדריכה עידית פרי
המחיר אינו כולל :
 • ארוחות שלא צויינו.
 • מיסים והיטלים  אשר לא ידועים היום.
 • ביטוחים רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות מכל סוג שהוא.
 • תשר לנותני שירות
 • 60$ שייגבו בפגישת הקבוצה עבור טיפים לנהג, למלווה הפולניה ולשאר נותני השירותים.
דמי ביטול:

מיום ההרשמה והתשלום עד 21 יום לפני הטיסה -  600 ₪. 
14 - 21 ימים לפני טיסה - 1200 ₪.  
7 - 13 ימים לפני טיסה - 3400 ₪
6-0  ימים לפני טיסה - 5000 ₪
אי הגעה לטיסה -  דמי ביטול מלאים.
 
תנאי תשלום:

עם ההרשמה 500 ₪ לשמירת מקום בטיסה ובתי מלון.
עד 5 תשלומים שווים בכרטיס אשראי ללא ריבית והצמדה.

הרשמה למסע

ההרשמה למסע כרוכה בתשלום דמי הרשמה וטיפול של 500 ש"ח, שלא יוחזרו במידה ותבטלו את נסיעתכם.
אני עורכת את ההרשמה ולאחר מכן מעבירה את הפרטים לחברת הנסיעות לביצוע הסדרי התשלום.
על מנת להירשם למסע יש למלא ולשלוח רק אליי  את דף ההרשמה המצורף בהמשך. לא לשלוח אותו לחברת הנסיעות.
הביקוש גדול ומספר המקומות מוגבל. המעוניינים מוזמנים להירשם בהקדם.
לפני המסע יתקיים בקיבוץ מזרע מפגש הכנה בן כ-3 שעות. במפגש נעשה הכרות ראשונית עם היבטים שונים של התקופה, עם פולין העכשווית, נכיר את המסלול  ונתעדכן בפרטים ארגוניים.
 
המלצה חמה:

בעת רכישת הביטוח לקראת היציאה למסע יש אפשרות לדאוג להכלתו גם על השבועיים-שלושה הקודמים לטיסה וכדאי לעשות זאת. אם תתעורר בשבועות אלה בעיה רפואית [שלכם או של בן משפחה קרוב, לפי הגדרות חברות הביטוח] שתמנע את יציאתכם, הביטוח הוא זה שיחזיר את דמי הביטול.
 
 
בברכה,
עידית פרי
קיבוץ מזרע, 19312
iditp@mizra.org.il
052-7950004