דף הבית >> סיור מפטר עד פוטין >> תוכנית סיור למוסקבה וסנט-פטרסבורג
 
מפטר ועד פוטין
 
גחליליות בסנט פטרבורג ובמוסקבה
"יֵשׁ כִּי שִׁיר הָרַכָּב יָעִירזִכְרוֹן אֶרֶץ וּמוֹלֶדֶת:
רֶגַע שִׂמְחַת גִּיל בּוֹ תָאִיררֶגַע תּוּגָה בוֹ רוֹעֶדֶת."
(אלכסנדר פושקין)

ארץ הצארים והצאריסטיות, מעצמת על, הנמצאת מקדמת דנא ועד ימינו במרכז סדר היום האירופאי. מעצמה שלא מפסיקה להפתיע, יוצרת את עצמה בכל פעם מחדש.
משופעת בערים אורבניות מודרניות, בכפרים בהם הזמן עמד מלכת, בנופים משגעים ובתרבות עשירה אוצרת נשימה, הבאה לביטוי במוזיאונים, בארכיטקטורה העירונית ובתרבות חיי היומיום, אותה יש לפענח.
נפגוש ברישומן של המהפכות הגדולות בהיסטוריה, בעליות הציוניות, בקיבוץ היהודי שהוא חלק ממרקם החיים הרוסיים, בשירים אותם רבים מאיתנו מכירים במילים עבריות ולחן רוסי, ברוסיה העכשווית וכל זאת בתוך מעטפת ההיסטוריה הרוסית, על כל גווניה, כולל העת הזאת, שמרתקת לא פחות מקודמותיה.

הסיור בהדרכת עידית פרי בס. פטרסבורג מצטרפת אלינו אסיה ובמוסקבה אלונה גולדברג.

 
יעד תאריכים עלות
סנט-פטרסבורג ומוסקבה  25 במאי עד ה-5 ביוני 2017 3185 יורו עלות לאדם בחדר זוגי.
תוספת לאדם בחדר בודד- 980 יורו.
מוסקבה וסנט-פטרסבורג 15-26 ביוני 2017
 
3185 יורו עלות לאדם בחדר זוגי.
תוספת לאדם בחדר בודד- 980 יורו.
 
 
תכנית הסיור
משך הסיור 12 ימים
 
יום חמישי 15.6 ברוכים הבאים למוסקבה
בשעות בוקר המאוחרות ולאחר לילה ללא שינה נגיע למוסקבה ונצא לסיור בוקר בגני אלכסנדר ובכיכר האדומה, אחת המפורסמות בעולם כולו, כיכר שהציתה לא רק מהפכות, אלא גם הרבה דמיון. בכיכר האדומה נמצאים המוזוליאום של לנין, קתדרלת וסילי המבורך, ממנה רואים את הקרמלין, בניין הנשקייה ועוד. בשעות הצהריים המאוחרות נגיע למלון למנוחה טובה ובערב נצא לארוחת ערב.
לינת לילה במוסקבה.

יום שישי 16.6
בשעות הבוקר נבקר בקרמלין, המבצר של מוסקבה, מושבם של הצארים ומרכז השלטון של רוסיה המודרנית. הקרמלין נמצא ברשימת אתרי מורשת של ארגון אונסקו.  נתחיל את הסיור בנשקייה, מוזיאון  אוצרות הצארים ובו חפצי צורפות, בגדים מלכותיים, כרכרות, כתרים ותכשיטים של שליטי רוסיה החל מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20, כולל אוסף מרהיב של ביצי פברג'ה.  נמשיך את הסיור בקתדרלות  ההכתרה והקבורה ונראה את התותח שלא ירה והפעמון הגדול בעולם, שלא צלצל ...
נבקר בבולשוי, מלון מטרופול ומדרחוב ארבט. נטייל במדרחוב האמנים המפורסם של מוסקבה.  ברחוב סוררת אווירה צעירה ותוססת והוא משופע בחנויות מזכרות ובתי קפה. לאחר מנוחה במלון נערוך קבלת שבת ונתכבד בארוחת שישי במלון.
לינת לילה במוסקבה.
          

יום שבת 17.6
נקדיש את היום לחוויה הכפרית  ב"טבעת הזהב". בדרך נעבור באזורים כפריים ומיוערים, שינוי מרענן לאחר כמה ימים באורבניות המוסקבאית.
נבקר בעיירה סרגייב פוסאד ובמנזר השילוש,  האתר הקדוש ביותר לרוסים אורתודוכסים.  המקום הינו מרכז חשוב להכשרת אנשי דת,  ומקום עליה לרגל לקברו של הנזיר הקדוש סרגי.  נעלה לקברו של הקדוש ונהנה משירת הנשים  המבכות את הקדוש. נחווה את האווירה המכשפת במקום הקדוש ונתרענן במי המעיין הקדוש, לו מיחסים כוחות ריפוי.
המקום כל כך יפה שקשה לשבוע ממנו.
העיירה היא מרכז של תעשיית צעצועי עץ ועל יד חומות המנזר נוכל לשוטט בין הדוכנים ולרכוש מטריושקות (בבושקות) מתוצרת מקומית. 
נחזור לארוחת ערב עצמאית ומופע.
לינת לילה במוסקבה.
 
          

יום ראשון 18.6
סיור בבית העלמין לגדולי האומה נובודביצ'י - זהו בית קברות יפה וציורי, עם שפע של פסלים ומצבות מעוצבות.  נראה את קבריהם של הנשיא ילצין, חרושצ'וב, גרומיקו, צ'כוב, בולגקוב, גוגול, פרוקופייב, שוסטקוביץ'  ורבים אחרים.  הסיור חוויתי  ומלווה בטקסטים ומוסיקה.   
מעבר לנהר מוסקבה:  גלריה  על שם טרייטיאקוב, מוזיאון אמנות רוסית  המאה ה-20.  סיור מודרך באחת הגלריות החשובות והיפות ברוסיה.  במוזיאון נמצאים תמונות ופסלים של אמני האוונגרד הרוסי מתחילת המאה ה-20:  ואסילי קנדינסקי, מרק שאגל, קזימיר מלביץ', וולדימיר טטלין, נתן אלטמן, ואחרים. נדגום את המיטב, נתעשר ביופי ובידע.
לאחר מנוחה במלון נצא לסיור לילי. זהו סיור חווייתי מאוד בנקודות תצפית יפות במוסקבה, המוארות באור יקרות בלילה:  גשרים מעל  הקרמלין,7 האחיות – רבי הקומות המרשימים של סטלין, האוניברסיטה, תצפית על מוסקבה מהרי הדרורים. באגם הברבורים הרומנטי של מנזר נובודביצ'י נהנה מנוף קסום שהיווה השראה לצ'יקובסקי.  נמשיך את הסיור לתצפית מרשימה של הסיטי של מוסקבה, הפתעות ברחוב טברסקייה וסיום בכיכר האדומה הקסומה במיוחד בשעות הלילה.  הסיור כולל כיבוד קל והמון מצב רוח רוסי בעיר הבירה התוססת שאינה ישנה לעולם!
לינת לילה במוסקבה.
        
 
יום שני 19.6
לפנינו יום מרתק, המוקדש ברובו למלחמות וניצחונות.
נבקר בקתדרלה הראשית של רוסיה - "הגואל" והכנסיה הפראבוסלבית הגדולה בעולם.  נשמע את סיפור הקמתה במאה ה-19. נמשיך לגשר הפטריארך לתצפית יפה על נהר מוסקבה והאנדרטה הענקית לכבודו של פטר הגדול.
נמשיך לפארק הניצחון  המוקדש לניצחון של ברית המועצות על גרמניה הנאצית. נבקר במוזיאון הגדול ביותר ברוסיה העוסק  במלחמה הפטריוטית הגדולה (1941-45). נראה את האנדרטה המרגשת "טרגדיית העמים", ציורי דיאורמה גדולים המתארים  את האירועים הדרמטיים והחשובים במלחמה, היכל השמות והתהילה  ונסיים את הביקור על יד אובליסק הניצחון! 
לאחר מנוחה במלון וארוחת ערב עצמאית נצא יחד למופע.
לינת לילה במוסקבה.
          

יום שלישי 20.6
נבקר בבית הכנסת כוראל, המספר את סיפורה של הקהילה היהודית במוסקבה, המנווטת את דרכה לאורך כל ההיסטוריה, בין תהפוכות השלטון. קהילה מיוחדת במינה, הנעה בין השתלבות גמורה מצד אחד ל"שלח את עמי" מהצד האחר.
המשך הסיור במרכז העיר ברחוב  טברסקייה ומדרחוב קוזנצקי מוסט. נגלה יחד סודות והפתעות יפות  בסמטאותיה הנסתרות של העיר. ארוחת ערב עצמאית.
לינת לילה במוסקבה.
 
יום רביעי 21.6
בשעות הבוקר המוקדמות נצא ברכבת נוחה לסנט פטרסבורג. הנסיעה ברכבת כ – 4 שעות.
האוטובוס יאסוף אותנו למלון ולאחר ארוחת צהריים משותפת ומנוחה במלון, נצא לסיור ערב קסום. אם מזג האוויר יאפשר נשוט בתעלות ונהרות  העיר, שחזיתה המפוארת תוכננה ונבנתה בזיקה לנהרות והתעלות שלה. נצא בערב למופע.
לינת לילה
בסנט פטרסבורג.   
 

יום חמישי 22.6
את הבוקר נפתח לרגליו של פרש הברונזה, אחד מסמליה המפורסמים של העיר. משם נמשיך למבצר פטר ופול. מבצר עתיק זה נחשב למבנה הראשון של סנט פטרסבורג והוא נבנה ב-1703 בכדי להגן על העיר. המבצר שימש שנים רבות, בתקופת רוסיה הצארית, כבית כלא מצמרר, בו נכלאו בין היתר דוסטוייבסקי, ליאון טרוצקי, אחיו הבכור של לנין ואחרים.
לאחר הכרות עם פרק ההיסטוריה הזה, שהוא גם קשור אלינו, נמשיך בדרכנו לאונייה אורורה, שהייתה לסמלה של מהפכת אוקטובר (1917) ברוסיה.  ועוגנת כיום בנהר נייבה.
לאחר הפסקת התאווררות וארוחת צהריים, נפקוד את בית הכנסת הגדול, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה. נתוודע למרקם הייחודי של הקהילה היהודית בעבר ובהווה, מרקם שהושפע כמובן משלל המהפכות הרדיקליות שפקדו את רוסיה.
מנוחה במלון ויציאה יחד לארוחת ערב עצמאית.
לינת לילה בסנט פטרסבורג.  
 

יום שישי 23.6
הרמיטאג' הוא מוזיאון אמנות ותרבות של סנט פטרסבורג ורוסיה.  זהו אחד המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם.  במוזיאון, שנוסד על ידי יקטרינה הגדולה במאה ה-18,  מוצגים כמעט שלוש מיליון יצירות אמנות והם רק חלק קטן מאוסף המוזיאון, השוכן בתוך ארמון החורף של הצארים הרוסים וארמונות נוספים בעיר. 
לאחר הביקור במוזיאון נתכבד בהפסקת קפה ונמשיך בדרכנו לפטרהוף , המכונה "הוורסאי הרוסי" , שהוא אחת האטרקציות המפורסמות והפופולריות ביותר באזור סנט פטרסבורג.  האתר נמצא כ-40 ק"מ מהעיר וכולל ארמונות מלכותיים, גן ענק  ומרהיב העולה ביופיו ותחכומו אפילו על זה של וורסאי. נבקר בפארק, נראה את מערכת המזרקות והתעלה המובילה אל הארמון, ונמשיך אל גולת הכותרת  -  המזרקה המוזהבת והמדורגת בחזית הארמון המלכותי. לקראת ערב נחזור לסנט פטרסבורג לארוחת שישי וקבלת שבת במלון.  
לינת לילה בסנט פטרסבורג.

יום שבת 24.6 
את הבוקר נקדיש לביקור מרתק וכואב  במוזיאון הזכרון למצור על לנינגרד. המצור נמשך 900 ימים, מ-8 בספטמבר 1941 ועד 27 בינואר 1944.  תקופה זו תיזכר בהיסטוריה של סנט פטרסבורג כתקופה של סבל נורא וגבורה עילאית של תושבי העיר.  כמעט 3 מיליון אזרחים (מתוכם 400 אלף ילדים) סרבו להיכנע לאויב וסבלו מרעב נורא, הפצצות ותנאי קיום בלתי נסבלים.  יותר ממליון אזרחים מתו במצור. לאחר הפסקת קפה קצרה נמשיך לכנסיית הדם השפוך. המראה עוצר נשימה והסיפור לא פחות.
לאחר ארוחת צהריים עצמאית ומעט זמן חופשי נבקר בקתדרלת קזאן המרשימה, הממוקמת במרכזו של אחד האזורים היפים בעיר.
לאחר מנוחה במלון, נצא לסיור ערב בשדרות נייבסקי ההומות אדם, בתי קפה, מרכזי בליוי, חנויות ומה לא. נאכל ארוחת ערב עצמאית ונחזור למלון יחד. לינת לילה בסנט פטרסבורג.
          

יום ראשון 25.6
בבוקר נעזוב את העיר, לטובת יום קסום, משופע בטבע ירוק ובפנים הכפריות של רוסיה. נגיע לוליקי נובגורוד (העיר הגדולה), השוכנת על גדות נהר וולקוב, בקרבת אגם אילמן. נובגורוד, שהייתה בירתה הראשונה של רוסיה לפני קייב, נחשבת לעיר החשובה ביותר מבחינה היסטורית בצפון מערב רוסיה. מחכה לנו יום נהדר ומגוון. לעת ערב נחזור למלון לארוחת ערב משותפת וחגיגית.
לינת לילה בסנט פטרסבורג.

יום שני 26.6
הסיור ממש לקראת סיום. נקום בשעה מאוחרת יותר ונסע חזרה ברכבת למוסקבה. לאחר ארוחת צהריים באחד המרכזים, נמשיך עם האוטובוס שיחכה לנו לשדה התעופה לטיסת ערב.

בסיור השני משתנה סדר הימים והאתרים. האתרים המרכזיים קיימים בשני הסיורים.

פרטים נוספים
חברת הנסיעות
כל סידורי הקרקע והטיסות נעשים על ידי חברת הנסיעות הלל טורס שמתמחה במסעות לפולין ומזרח אירופה, והיא גם זכיינית של משרד החינוך, הצבא והמשטרה במסעות אלה.
החברה היא הקובעת את עלות המסע וכל סידורי התשלום נעשים מולה ובאחריותה.
 "הלל טורס" - בן יהודה 62 תל אביב 63431, 03-5253858  03-6216300 (לבקש את גבי)

הרשמה למסע
 • ההרשמה למסע כרוכה בתשלום דמי הרשמה וטיפול של 500 ש"ח, שלא יוחזרו במידה ותבטלו את נסיעתכם.
 • אני עורכת את ההרשמה ולאחר מכן מעבירה את הפרטים לחברת הנסיעות לביצוע הסדרי התשלום.
 • על מנת להירשם למסע יש למלא ולשלוח רק אליי  את דף ההרשמה המצורף בהמשך. אין לשלוח את דף ההרשמה לחברת הנסיעות.
 • מי שנרשם כבודד ויהיה מעוניין בבן זוג לחדר, אעשה כמיטב יכולתי על מנת למצוא בן זוג, אך לא אוכל להבטיח זאת.
 • הביקוש גדול ומספר המקומות מוגבל. המעוניינים מוזמנים להירשם בהקדם.
 • לפני המסע יתקיים בקיבוץ מזרע מפגש הכנה בן כ-3 שעות. במפגש נעשה הכרות ראשונית עם היבטים בהם יעסוק הסיור, נכיר את המסלול  ונתעדכן בפרטים ארגוניים.
פרטי התמחור
המחיר כולל:
 • טיסה תל אביב - מוסקבה,  סנט פטרסבורג - תל אביב – אל על.
 • מס נמל, מס בטחון, היטל דלק. 
 • כניסות לאתרים ע"פ התוכנית.
 • 11 לילות אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • 5 ארוחות צהריים/ ערב משותפות
 • מים מינרלים באוטובוס.
 • אוטובוס מערבי צמוד לימי הסיור.
 • מדריכות רוסיות מקומיות
 • 3 מופעים
 • רופא                    
 • מדריכה - עידית פרי
המחיר אינו כולל:
 • ארוחות שלא צוינו.
 • מיסים והיטלים  אשר לא ידועים היום.
 • ביטוחים - רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות מכל סוג שהוא.
 • תשר לנותני שירות.
 • 80$ שייגבו בפגישת הקבוצה עבור טיפים לנהג, למלווה ולשאר נותני השירותים.
דמי ביטול:
 • 21-30  ימי עסקים לפני הטיסה - 300 יורו. 
 • 21-14 ימי עסקים לפני טיסה - 880 יורו 
 • 13-7 ימי עסקים לפני טיסה - 2000 יורו
 • 6 -0 ימי עסקים לפני טיסה - 2900 יורו
 • לא  הגיע לטיסה - דמי ביטול מלאים.
תנאי תשלום:
עם ההרשמה -  500 ₪ לשמירת מקום בטיסה ובתי מלון.
                      ועוד 5 תשלומים  שווים  בכרטיס אשראי  ללא ריבית והצמדה.
 
המלצה חמה:
בעת רכישת הביטוח לקראת היציאה למסע יש אפשרות לדאוג להכלתו גם על השבועיים-שלושה הקודמים לטיסה, וכדאי לעשות זאת. אם תתעורר בשבועות אלה בעיה רפואית (שלכם או של בן משפחה קרוב, לפי הגדרות חברות הביטוח) שתמנע את יציאתכם, הביטוח הוא זה שיחזיר את דמי הביטול.

 

בברכה,
עידית פרי
קיבוץ מזרע, 19312
iditp@mizra.org.il
052-7950004