דף הבית >> קורסים >> המלצות
המלצות          
 
עידית יקרה,
הצטערתי שלא יכולתי להישאר היום אחרי ההרצאה ולהיפרד ממך ממש. ראיתי שרבים נהרו אליך ולא יכולתי להתעכב. אני מנסה למצוא את המילים להודות לך על הסדרה כולה שהייתה מעניינת ומרתקת, רחבת יריעה וגם מעמיקה. הרצאותיך אכן חוויה אינטלקטואלית ורגשית גם יחד. את פשוט מהפנטת וכובשת את הקהל. חוויה ללמוד אתך. השיעור היום, בו סיימת את הסדרה היה ממש מעולה ומאוד מטלטל עבורי באופן אישי.
את המוזיאון של וילפריד ישראל בקיבוץ הזורע אני מכירה כמובן כבר שנים רבות, אבל פרטים רבים מחייו האישיים לא היו מוכרים לי, כמו לרבים אחרים בקהל. לא ידעתי שהוא הקים את כפר בן שמן או שהוא היה היוזם של הקינדרטרנספורט וגם כול כך פעיל בעליית הנוער. אכן איש עשייה למען הצלה בקנה מידה ענק. גבורתם של ההורים ששלחו את ילדיהם אל הלא נודע בקינדרטרנספורט הרי הוא כמו סיפור הגבורה של הוריי שמסרו אותי לאנשים שלא ממש הכירו והחליטו בגבורה שאין לה שיעור לנסות לתת לי סיכוי לחיים ולהיפרד ממני בעודי בת שלוש ועשרה חודשים בלבד. אגב, שני פרטים אישיים שלי שעוד הגבירו את הדמעות – שנות חייו של וילפריד ישראל מקבילות בדיוק לשנות חייו של אבי ז"ל 1899-1943 . ג'ו לינטון המוזכר בסוף הסרט, מי שהיה מזכירו של וייצמן וגייס את וילפריד ישראל לעבודה בסוכנות והיה לימים גם שגריר ישראל בבריטניה הוא בן דוד שני של אבא שלי. מוצאו מלודז' בפולין.
לך עידית תודה, מלוא הערכה והוקרה על הסדרה הזאת. אני יודעת שגם רבות מחברותיי בקהל היו מלאות התפעלות והערכה. מקווה שאוכל להתפנות ללמוד אתך גם בשנה הבאה, אשתדל מאוד, זה בטוח.
מאחלת לך קיץ מהנה ונסיעות טובות לפולין ולברלין וגם קצת זמן פנוי לעידית - הדינמו ללא הפסקה. כול כך מברכת שדרכינו הצטלבו וכי זכיתי להכירך, בזכות ספרי "דולה אור מאפר". אגב, אשתף אותך במידע שהספר זכה בפרס קרן רבינוביץ' לתרבות והמענק היה לתרגום לאנגלית. הספר תורגם ועתה אני בחיפוש מו"ל בארץ דוברת אנגלית. בנוסף, ממשיך מסע ההרצאות שלי ברחבי הארץ ממש. בשבוע שעבר התקיים מפגש מספר 112 והיום קיבלתי הזמנה מקיבוץ כפר סאלד...אגיע גם לשם, מי היה מאמין?
הי בטוב יקירה, שולחת לך חיבוק חם ואוהב בכתב, מה שלא הצלחתי לעשות בפועל היום.
רלי רובינזון
                                                                                          

לייבסיטי - בניית אתרים