דף הבית >> סיור מפטר עד פוטין >> תכנית סיור למוסקבה וסנט-פטרסבורג
 
מפטר ועד פוטין
גחליליות בסנט פטרסבורג ובמוסקבה
 
"יֵשׁ כִּי שִׁיר הָרַכָּב יָעִירזִכְרוֹן אֶרֶץ וּמוֹלֶדֶת:
רֶגַע שִׂמְחַת גִּיל בּוֹ תָאִיררֶגַע תּוּגָה בוֹ רוֹעֶדֶת"
                                             
                                             (אלכסנדר פושקין)

רוסיה - ארץ הצארים והצאריסטיות, מעצמת על, הנמצאת מקדמת דנא ועד ימינו במרכז סדר היום האירופאי. מעצמה שלא מפסיקה להפתיע, יוצרת את עצמה בכל פעם מחדש.
משופעת בערים אורבניות מודרניות, בכפרים בהם הזמן עמד מלכת, בנופים משגעים ובתרבות עשירה אוצרת נשימה, הבאה לביטוי במוזיאונים, בארכיטקטורה העירונית ובתרבות חיי היומיום, אותה יש לפענח.
נפגוש ברישומן של המהפכות הגדולות בהיסטוריה, בעליות הציוניות, בקיבוץ היהודי שהוא חלק ממרקם החיים הרוסיים, בשירים, אותם רבים מאיתנו מכירים, במילים עבריות ולחן רוסי, ברוסיה העכשווית, וכל זאת בתוך מעטפת ההיסטוריה הרוסית, על כל גווניה, כולל העת הזאת, שמרתקת לא פחות מקודמותיה.
 
הסיור בהדרכת עידית פרי 
בסנט פטרסבורג מצטרפת אלינו אסיה
במוסקבה מצטרפת אלינו אלונה 


סיור 1:
תאריך יציאה:
 9 ליולי 2020, צהריים
תאריך חזרה: 20 ליולי 2020, לילה
סיום הרשמה: 5 לאפריל 2020
 
סיור 2:
תאריך יציאה: 23 ליולי 2020, צהריים
תאריך חזרה: 3 לאוגוסט 2020, לילה

סיום הרשמה: 20 לאפריל 2020
 
​מחיר:
אדם בחדר זוגי - 3170 יורו
תוספת לאדם בחדר יחיד - 570 יורו
 
היציאה לטיול מותנית במינימום 20 נרשמים
 


תכנית הסיור
משך הסיור 12 ימים

 
יום 1 - ברוכים הבאים לסנט פטרסבורג

טיסת צהריים מת"א לסנט פטרסבורג.
לעת ערב נגיע למלון להתמקמות וארוחת ערב.

לינה: סנט פטרסבורג
 
יום 2 - סנט פטרסבורג: פרש הברונזה, מבצר פטר ופול, האניה אורורה, בית הכנסת הגדול
 
את הבוקר נפתח לרגליו של פרש הברונזה, אחד מסמליה המפורסמים של העיר. משם נמשיך למבצר פטר ופול. מבצר עתיק זה נחשב למבנה הראשון של סנט פטרסבורג והוא נבנה ב-1703 בכדי להגן על העיר. המבצר שימש שנים רבות, בתקופת רוסיה הצארית, כבית כלא מצמרר, בו נכלאו בין היתר דוסטוייבסקי, ליאון טרוצקי, אחיו הבכור של לנין ואחרים.
לאחר הכרות עם פרק ההיסטוריה הזה, שהוא גם קשור אלינו, נמשיך בדרכנו לאניה אורורה, שהייתה לסמלה של מהפכת אוקטובר (1917) ברוסיה, ועוגנת כיום בנהר הנייבה.
לאחר הפסקת התאווררות וארוחת צהריים, נפקוד את בית הכנסת הגדול, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה. נתוודע למרקם הייחודי של הקהילה היהודית בעבר ובהווה, מרקם שהושפע כמובן משלל המהפכות הרדיקליות שפקדו את רוסיה.
בערב נערוך ביחד קבלת שבת וארוחת ערב חגיגית.

לינה: סנט פטרסבורג


 

יום 3 - סנט פטרסבורג: הרמיטאז', פטרהוף                                                                                                                                                          

הרמיטאג' הוא מוזיאון האמנות והתרבות של סנט פטרסבורג ורוסיה.  זהו אחד המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם.  במוזיאון, שנוסד על ידי יקטרינה הגדולה במאה ה-18,  מוצגים כמעט שלוש מיליון יצירות אמנות, והם רק חלק קטן מאוסף המוזיאון, השוכן בתוך ארמון החורף של הצארים הרוסים וארמונות נוספים בעיר. 
לאחר הביקור במוזיאון וארוחת צהריים נמשיך בדרכנו לפטרהוף, המכונה "הוורסאי הרוסי", שהוא אחת האטרקציות המפורסמות והפופולריות ביותר באזור סנט פטרסבורג.  האתר נמצא כ-40 ק"מ מהעיר וכולל ארמונות מלכותיים, גן ענק  ומרהיב, העולה ביופיו ותחכומו אפילו על זה של וורסאי. נבקר בפארק, נראה את מערכת המזרקות והתעלה המובילה אל הארמון, ונמשיך אל גולת הכותרת  -  המזרקה המוזהבת והמדורגת בחזית הארמון המלכותי. 

לינה: סנט פטרסבורג


 

יום 4 - סנט פטרסבורג: סופרים ומשוררים, מוזיאון המצור 
            

את חלקו הראשון של היום נקדיש לארון הספרים הרוסי. נפגוש את פושקין ודוסטוייבסקי, ניזכר כיצד נהגו החלוצים הראשונים להתאהב בפושקינית, ונתענג על המיטב של דוסטוייבסקי.
בהמשך הבוקר נשמע את סיפורה של קהילת יהודי העיירה פושקין.
בשעות הצהריים המאוחרות נגיע לביקור מרתק וכואב  במוזיאון הזכרון למצור על לנינגרד. המצור נמשך 900 ימים, מ-8 בספטמבר 1941 ועד 27 בינואר 1944.  תקופה זו תיזכר בהיסטוריה של סנט פטרסבורג כתקופה של סבל נורא וגבורה עילאית של תושבי העיר.  כמעט 3 מיליון אזרחים (מתוכם 400 אלף ילדים) סרבו להיכנע לאויב וסבלו מרעב נורא, הפצצות ותנאי קיום בלתי נסבלים.  יותר ממליון אזרחים מתו במצור.
נאכל ארוחת ערב עצמאית בשדרות נייבסקי ובערב נקנח במופע בלט.

לינה: סנט פטרסבורג
 

יום 5 - סנט פטרסבורג: קתדרלת קזאן, כנסיית הדם השפוך, קתדרלת  סנט איסאק                                                                                                                                         

את הבוקר נקדיש לביקור בקתדרלת קזאן המרשימה, הממוקמת במרכזו של אחד האזורים היפים בעיר. משם נמשיך לכנסיית הדם השפוך. המראה עוצר נשימה והסיפור לא פחות. נבקר גם בקתדרלת  סנט איסאק, שבעבר שימשה כקתדרלה הראשית של סנט פטרסבורג והיתה הגדולה ביותר ברוסיה.  היא נבנתה בין השנים 1818  עד 1858 על ידי אדריכל יליד צרפת - אוגוסט מונפרן, והפכה במהרה לאחד מהמבנים המרשימים ביותר באימפריה של רוסיה. ללא ספק, זה אחד הפרוייקטים השאפתניים של רוסיה במאה ה-19. 
לאחר הפסקת צהריים ארוכה, שתאפשר גם זמן חופשי למנוחה וקניות, נתכנס לארוחת ערב משותפת ולמופע פולקלור.

לינה: סנט פטרבורג

 

יום 6 - סנט פטרסבורג: דרך החיים "LADOGA" 
                                               

היום נצא מסנט-פטרסבורג היפה ונטייל במסלול העוסק בסיפור מלחמת העולם השניה והמצור על העיר. "דרך החיים" היתה נתיב תחבורה יבשתי על אגם הקרח של אגם לדוגה, הנתיב היחיד שחיבר את לנינגרד הנצורה ואיפשר אספקה, פינוי תושבים והעברת חיילים. הדרך פעלה מנובמבר 1941 ועד לאביב 1943. נתחקה אחר הסיפורים ונהנה מהמראות.

לינה: סנט פטרסבורג


 

יום 7 - ברוכים הבאים למוסקבה                                                                                                                                           

בשעות הצהריים נצא עם רכבת מסנט פטרסבורג למוסקבה הבירה. הנסיעה ברכבת נוחה ונמשכת כארבע שעות. עם הגיענו למוסקבה, נצא לסיור פנורמי במרכז העיר ובכיכר האדומה, אחת המפורסמות בעולם כולו, כיכר שהציתה לא רק מהפכות, אלא גם הרבה דמיון. בכיכר האדומה נמצאים: המוזוליאום של לנין, קתדרלת וסילי המבורך, ממנה רואים את הקרמלין, בניין הנשקייה ועוד.

לינה: מוסקבה 

יום 8 - "טבעת הזהב"                                                                                                                                                              

נקדיש את היום לחוויה הכפרית  ב"טבעת הזהב". בדרך נעבור באזורים כפריים ומיוערים, שינוי מרענן לאחר כמה ימים אורבנים.
נבקר בעיירה סרגייב פוסאד ובמנזר השילוש,  האתר הקדוש ביותר לרוסים אורתודוכסים.  המקום הינו מרכז חשוב להכשרת אנשי דת,  ומקום עליה לרגל לקברו של הנזיר הקדוש סרגי.  נעלה לקברו של הקדוש ונהנה משירת הנשים המבכות את הקדוש. נחווה את האווירה המכשפת במקום הקדוש ונתרענן במי המעיין הקדוש, לו מיחסים כוחות ריפוי. המקום כל כך יפה שקשה לשבוע ממנו.
העיירה היא מרכז של תעשיית צעצועי עץ ועל יד חומות המנזר נוכל לשוטט בין הדוכנים ולרכוש מטריושקות (בבושקות) מתוצרת מקומית.  

לינה: מוסקבה


 

יום 9 - מוסקבה: הקרמלין, גני אלכסנדר, המטרו                                                                                                        

נבקר בקרמלין, המבצר של מוסקבה, מושבם של הצארים ומרכז השלטון של רוסיה המודרנית. הקרמלין הוא מבצר מהמאה ה-15, הגדול והמרשים ביותר באירופה  ונמצא ברשימת אתרי מורשת של אירגון אונסקו.  נתחיל את הסיור בנשקייה, מוזיאון  אוצרות הצארים ובו חפצי צורפות, בגדים מלכותיים, כרכרות, כתרים ותכשיטים של שליטי רוסיה החל מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20, כולל אוסף מרהיב של ביצי פברג'ה.  נמשיך את הסיור בקתדרלות  ההכתרה והקבורה ונראה את התותח שלא ירה והפעמון הגדול בעולם, שלא צלצל ...
לאורך החזית המערבית של חומת הקרמלין נמצאים גני אלכסנדר. בראשית המאה ה 19 הוסט נהר נגלינאיה אל תעלה תת קרקעית, ובעמק הנהר המיובש נבנה פארק ציבורי, הראשון במוסקבה, על שמו של הצאר אלכסנדר הראשון. 
לאחר ארוחת הצהריים נבקר במטרו של מוסקבה, מערכת הרכבות התת קרקעיות המפוארת והענפה.
נסיים את היום בקבלת שבת וארוחת ערב חגיגית במלון.

לינה: מוסקבה

 

יום 10 - מוסקבה: פארק הניצחון, מוזיאון המלחמה הגדולה                                                                                                          

נתחיל את היום בפארק הניצחון, המוקדש לניצחון של ברית המועצות על גרמניה הנאצית. נבקר במוזיאון הגדול ביותר ברוסיה העוסק  במלחמה הפטריוטית הגדולה (1941-45). נראה את האנדרטה המרגשת "טרגדיית העמים", ציורי דיורמה גדולים המתארים  את האירועים הדרמטיים והחשובים במלחמה, היכל השמות והתהילה  ונסיים את הביקור על יד אובליסק הניצחון.
בצהריים נגיע לשוק האוכל, נתרשם ונטעם, וגם נאכל ארוחת צהריים.
נחזור למלון למנוחה, נאכל ארוחת ערב ונצא לסיור לילה בעיר היפה. 
זהו סיור חווייתי מאוד בנקודות תצפית יפות במוסקבה, המוארות באור יקרות בלילה:  גשרים מעל  הקרמלין,7 האחיות – רבי הקומות המרשימים של סטלין, האוניברסיטה, תצפית על מוסקבה מהרי הדרורים. באגם הברבורים הרומנטי של מנזר נובודביצ'י נהנה מנוף קסום שהיווה השראה לצ'יקובסקי.  נמשיך את הסיור לתצפית מרשימה על הסיטי של מוסקבה, הפתעות ברחוב טברסקייה וסיום בכיכר האדומה הקסומה במיוחד בשעות הלילה.  הסיור כולל כיבוד קל והמון מצב רוח רוסי בעיר הבירה התוססת שאינה ישנה לעולם!

לינה: מוסקבה 

 

יום 11 - מוסקבה: כנסיית ישו המושיע, גלריית טרייטיאקוב                                                                                      

נתחיל את היום בכנסית ישו המושיע, הכנסיה האורתודוכסית הגבוהה בעולם, השוכנת על שפת נהר מוסקבה. נחווה את טקס התפילה של יום ראשון.
מעבר לנהר מוסקבה נמצאת הגלריה על שם טרייטיאקוב, מוזיאון אמנות רוסית המאה ה-20.  נהנה מ
סיור מודרך באחת הגלריות החשובות והיפות ברוסיה.  במוזיאון נמצאים תמונות ופסלים של אמני האוונגרד הרוסי מתחילת המאה ה-20:  ואסילי קנדינסקי, מרק שאגל, קזימיר מלביץ', וולדימיר טטלין, נתן אלטמן ואחרים. נדגום את המיטב ונתעשר ביופי ובידע
את היום נסיים בארוחת סיכום משותפת ומופע.

לינה: מוסקבהיום 12 - מוסקבה: בית העלמין לגדולי האומה נובודביצ'י, בית הכנסת כוראל                                                                                       

נתחיל את היום בסיור בבית העלמין לגדולי האומה נובודביצ'י. זהו בית קברות יפה וציורי, עם שפע של פסלים ומצבות מעוצבות.  נראה את קבריהם של הנשיא ילצין, חרושצ'וב, גרומיקו, צ'כוב, בולגקוב, גוגול, פרוקופייב, שוסטקוביץ'  ורבים אחרים.  הסיור חוויתי  ומלווה בטקסטים ומוסיקה.   
בהמשך נבקר בבית הכנסת כוראל
, המספר את סיפורה של הקהילה היהודית במוסקבה, המנווטת את דרכה לאורך כל ההיסטוריה, בין תהפוכות השלטון. קהילה מיוחדת במינה, הנעה בין השתלבות גמורה מצד אחד ל"שלח את עמי" מהצד האחר.

לאחר ארוחת הצהריים נצא לשדה התעופה לטיסת ערב לתל-אביב.

 
יתכנו שינויים בתכנית עקב אילוצי מזג האויר ואילוצים אחרים.
 


עוד פרטים שכדאי לדעת
 • חברת הנסיעות - כל סידורי הקרקע והטיסות נעשים על ידי חברת הנסיעות "עולם נסתר", המתמחה בטיולי פרימיום. כל סידורי התשלום נעשים מולה ובאחריותה.
  עולם נסתר, בית הלל 28 תל אביב, 03-6511666. 
 • ביטוח - על-מנת למנוע הפסד כספי בעקבות ביטול נסיעה, נדרש לעשות ביטוח נסיעה לפני תשלום ראשון, כך שיכסה גם את 3 החודשים שלפני הנסיעה. אם תתעורר בזמן זה בעיה רפואית (שלכם או של בן משפחה קרוב, לפי הגדרות חברות הביטוח), שתמנע את יציאתכם, הביטוח הוא זה שיחזיר לכם את דמי הביטול.

המחיר כולל
 • טיסה תל אביב - סנט פטרסבורג , מוסקבה - תל אביב (איירופלוט)
 • מס נמל, מס בטחון, היטל דלק 
 • כניסות לאתרים ע"פ התוכנית
 • 11 לילות אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה על בסיס לינה וארוחת בוקר
 • 5 ארוחות ערב במלון או מסעדה
 • 3 מופעים
 • אוטובוס מערבי
 • מדריכות מקומיות
 • ליווי רפואי   
 • תשר לנותני השירותים                 
 • מדריכה - עידית פרי
המחיר אינו כולל 
 • ארוחות שלא צויינו.
 • מיסים והיטלים  אשר לא ידועים היום.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות מכל סוג שהוא.

תנאי תשלום
 • "עולם נסתר" ייצרו קשר, לפני התחלת גביה, לקבלת הפרטים וצורת הגביה המועדפת.
 • גביית דמי הרשמה בסך 100 יורו - בהרשמה
 • ניתן לשלם את היתרה בכרטיס אשראי עד 4 תשלומים ללא ריבית
 • למי שמעוניין לשלם בתשלומים, ניתן לשלם את מלוא הסכום בהרשמה, עד 12 תשלומים שווים בכרטיס אשראי ללא ריבית  (ואז להבטיח גם את שער הדולר).
 • ניתן לשלם בכל כרטיסי האשראי
 • ניתן לעשות העברה בנקאית של שקלים או דולרים
 • דמי ההרשמה מקוזזים מסך עלות הטיול
 • דמי הרשמה לא יוחזרו במקרה של ביטול ע"י הנוסע 

דמי ביטול
 • עד 30 יום טרם היציאה - 100 יורו לאדם
 • בין 15 ל 30 ימים טרם היציאה - 40% ממחיר הטיול
 • בין 7 ל 14 ימים טרם היציאה - 80%  ממחיר הטיול
 • פחות מ 7 ימים טרם היציאה - דמי ביטול מלאים

הרשמה למסע
 
ההרשמה דרך אתר האינטרנט פתוחה.
 1. יש לבחור ב"טופס ההרשמה" המופיע מצד ימין, מתחת לרשימת הסיורים.
 2. יש למלא את כל הפרטים במלואם לכל אחד מהמשתתפים בנפרד.
 3. בסיום יש ללחוץ על "שלח". הטופס יגיע אלינו.
 4. ההרשמה מאושרת רק לאחר קבלת אימייל אישור מאיתנו.
לקבלת עזרה או במידה וישנן שאלות מוזמנים לפנות לשלומית דרורי 054-6699431 .
 
מפגש הכנה
 
לפני הסיור יתקיים בקיבוץ מזרע מפגש הכנה של כשעתיים.  
במפגש נעשה הכרות ראשונית עם היבטים בהם יעסוק הסיור, נכיר את המסלול  ונתעדכן בפרטים ארגוניים.בברכה,
עידית פרי
קיבוץ מזרע, 19312
iditp@mizra.org.il
052-7950004 
                                                                                          

לייבסיטי - בניית אתרים